Fredag 22. August kl. 21:38

Arkivfoto: Sirotti

Degenkolb doblet i Dunkerque

23-åringen vant gårsdagens 2.etappe foran cyclocross-mesteren Zdenek Styrbar.

4 Jours De Dunkerque (2.HC)

Etappe: 1 - 4 Mai : Dunkerque - Coquelles / Cap Calaisis, 169.60 km
Etappe: 2 - 5 Mai : Berck sur Mer - Montreuil sur Mer, 180.20 km
Etappe: 3 - 6 Mai : Poperinge centre (B) - Poperinge Reningelst (B), 178.30 km
Etappe: 4 - 7 Mai : Gravelines / Petit-Fort Philippe - Cassel, 183.30 km
Etappe: 5 - 8 Mai : Béthune - Dunkerque, 176.10 km

Resultater fra Wielerland.nl:

  1.  John Degenkolb Argos-Shimano 04:26:46
  2.  Zdenek Stybar Omega Pharma - Quickstep st.
  3.  Jérome Pineau Omega Pharma - Quickstep st.
  4.  Nacer Bouhanni Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  5.  Lloyd Mondory Ag2R - La Mondiale st.
  6.  Danilo Napolitano Acqua & Sapone st.
  7.  Kevyn Ista Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  8.  Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet - Euphony st.
  9.  Kenny Van Hummel Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  10.  Sébastien Hinault Ag2R - La Mondiale st.
  11.  Dmitriy Muravyev Astana Pro Team st.
  12.  Renaud Dion Bretagne Schuller st.
  13.  Justin Jules Team Véranda Rideau-U st.
  14.  Alessandro Bazzana Team Type 1 - SANOFI st.
  15.  Thomas Voeckler Europcar st.
  16.  Michael Morkov Team Saxo Bank st.
  17.  Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  18.  Steven Tronet Big Mat - Auber 93 st.
  19.  Anthony Roux Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  20.  Mathieu Drujon Big Mat - Auber 93 st.
  21.  Jean Luc Delpech Bretagne Schuller st.
  22.  Florian Vachon Bretagne Schuller st.
  23.  Jean-pierre Drucker Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  24.  Benoit Vaugrenard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  25.  Jean Marc Bideau Bretagne Schuller st.
  26.  David Tanner Team Saxo Bank st.
  27.  Francesco Reda Acqua & Sapone st.
  28.  Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale st.
  29.  Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  30.  Davy Commeijne Landbouwkrediet - Euphony st.
  31.  Juan Pablo Forero Carreno Colombia - Coldeportes st.
  32.  Carlos Alberto Betancurt Gomez Acqua & Sapone st.
  33.  Rob Ruijgh Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  34.  Marcello Pavarin Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  35.  Pierrick Fedrigo Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  36.  Jeremie Galland Saur - Sojasun st.
  37.  Bert De Waele Landbouwkrediet - Euphony st.
  38.  Remi Cusin Team Type 1 - SANOFI st.
  39.  Guillaume Van Keirsbulck Omega Pharma - Quickstep st.
  40.  Steven Caethoven Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  41.  Guillaume Faucon Big Mat - Auber 93 st.
  42.  Armindo Fonseca Bretagne Schuller st.
  43.  Andriy Grivko Astana Pro Team st.
  44.  Martin Elmiger Ag2R - La Mondiale st.
  45.  Anthony Ravard Ag2R - La Mondiale st.
  46.  Sven Vandousselaere Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  47.  Romain Zingle Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  48.  Bert-jan Lindeman Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  49.  Pieter Vanspeybrouck Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  50.  Sebastien Delfosse Landbouwkrediet - Euphony st.
  51.  Anthony Delaplace Saur - Sojasun st.
  52.  Matthieu Boulo Roubaix - Lille Métropole st.
  53.  Kasper Larsen Klostergaard Team Saxo Bank st.
  54.  Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun st.
  55.  Arnaud Molmy Team Véranda Rideau-U st.
  56.  Troels Ronning Vinther Team Saxo Bank st.
  57.  Tomasz Olejnik Team Véranda Rideau-U st.
  58.  Gregory Habeaux Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  59.  Arnaud Labbe Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  60.  Arnaud Gerard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  61.  Matthieu Sprick Argos-Shimano st.
  62.  Anthony Colin Roubaix - Lille Métropole st.
  63.  Julien Guay Roubaix - Lille Métropole st.
  64.  Alexander Serebryakov Team Type 1 - SANOFI st.
  65.  Laszlo Bodrogi Team Type 1 - SANOFI st.
  66.  Nico Sijmens Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  67.  Luis Felipe Laverde Jimenez Colombia - Coldeportes st.
  68.  Johan Mombaerts Big Mat - Auber 93 st.
  69.  Gaylord Cumont Team Véranda Rideau-U st.
  70.  Gael Malacarne Bretagne Schuller st.
  71.  Julien Fouchard Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  72.  Dimitri Le Boulch Big Mat - Auber 93 st.
  73.  Matthieu Ladagnous Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  74.  Anthony Geslin Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  75.  Jurgen Van Goolen Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  76.  Dmitriy Fofonov Astana Pro Team st.
  77.  Victor Hugo Pena Colombia - Coldeportes st.
  78.  Matthew Brammeier Omega Pharma - Quickstep st.
  79.  Massimo Codol Acqua & Sapone st.
  80.  Adrien Petit Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  81.  Damien Gaudin Europcar st.
  82.  Christopher Juul-jensen Team Saxo Bank st.
  83.  Fabio Taborre Acqua & Sapone st.
  84.  Jérôme Gilbert Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  85.  Loïc Desriac Roubaix - Lille Métropole st.
  86.  Florian Le Corre Roubaix - Lille Métropole st.
  87.  Leonardo Fabio Duque Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  88.  Baptiste Planckaert Landbouwkrediet - Euphony st.
  89.  Benoit Jarrier Team Véranda Rideau-U 00:24
  90.  Ramon Sinkeldam Argos-Shimano 00:35
  91.  Franck Bouyer Europcar 00:36
  92.  Matteo Pelucchi Europcar st.
  93.  Wouter Mol Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  94.  Barry Markus Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  95.  Michal Olejnik Team Véranda Rideau-U st.
  96.  Guillaume Blot Bretagne Schuller st.
  97.  David Boucher Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  98.  Nick Nuyens Team Saxo Bank 00:40
  99.  Sébastien Minard Ag2R - La Mondiale st.
  100.  David Veilleux Europcar 00:46
  101.  Gert Steegmans Omega Pharma - Quickstep st.
  102.  Laurent Mangel Saur - Sojasun 00:56
  103.  Niki Terpstra Omega Pharma - Quickstep st.
  104.  Dmitriy Gruzdev Astana Pro Team st.
  105.  Roy Curvers Argos-Shimano 01:01
  106.  Aleksejs Saramotins Cofidis - Le Credit En Ligne 01:02
  107.  Takashi Miyazawa Team Saxo Bank 01:15
  108.  Steven Van Vooren Topsport Vlaanderen - Mercator 01:27
  109.  Claudio Corioni Acqua & Sapone st.
  110.  Tom Veelers Argos-Shimano st.
  111.  Laurent Pichon Bretagne Schuller st.
  112.  Fabien Bacquet Big Mat - Auber 93 st.
  113.  Jonathan Thire Big Mat - Auber 93 01:37
  114.  Iljo Keisse Omega Pharma - Quickstep 01:48
  115.  Andrew Fenn Omega Pharma - Quickstep st.
  116.  Sven Jodts Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  117.  Sébastien Chavanel Europcar 02:30
  118.  Bert De Backer Argos-Shimano 04:45
  119.  Martijn Verschoor Team Type 1 - SANOFI st.
  120.  Evert Verbist Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  121.  Aldo Ino Ilesic Team Type 1 - SANOFI st.
  122.  Paul Poux Saur - Sojasun st.
  123.  Filippo Fortin Team Type 1 - SANOFI st.
  124.  Nikita Novikov Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  125.  Romain Matheou Team Véranda Rideau-U st.
  126.  Jimmy Casper Ag2R - La Mondiale st.
  127.  Mathieu Claude Europcar st.
  128.  Christophe Laborie Saur - Sojasun st.
  129.  Rony Martias Saur - Sojasun st.
  130.  Patrick Gretsch Argos-Shimano st.
  131.  Yevgeniy Nepomnyachshiy Astana Pro Team st.
  132.  Franck Vermeulen Team Véranda Rideau-U st.
  133.  Michael Van Staeyen Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  134.  Carlos Julian Quintero Colombia - Coldeportes st.
  135.  Morgan Kneisky Roubaix - Lille Métropole st.
  136.  Koen Barbe Landbouwkrediet - Euphony st.
  137.  Pierre Drancourt Roubaix - Lille Métropole 05:16
  138.  Juan Pablo Suarez Colombia - Coldeportes 09:05
  139.  Dalivier Ospina Navarro Colombia - Coldeportes st.
  140.  Jeffry Johan Romero Colombia - Coldeportes st.
  141.  Simone Masciarelli Acqua & Sapone st.
  142.  Kurt Hovelijnck Landbouwkrediet - Euphony st.
  143.  Julien Antomarchi Team Type 1 - SANOFI st.
  144.  Flavien Dassonville Big Mat - Auber 93 st.
  145.  Jacek Morajko Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  146.  Kevin Lalouette Roubaix - Lille Métropole st.
  147.  Anthony Charteau Europcar st.
  148.  Boris Shpilevsky Ag2R - La Mondiale st.
  149.  Sergey Renev Astana Pro Team st.
  150.  Javier Gonzalez Barrera Colombia - Coldeportes st.
  151.  Jan Ghyselinck Cofidis - Le Credit En Ligne 09:11
  152.  Roger Kluge Argos-Shimano 10:02
  153.  Kevin De Jonghe Topsport Vlaanderen - Mercator 09:05
  DNF  Frédéric Amorison Landbouwkrediet - Euphony 
  DNF  Danilo Di Luca Acqua & Sapone