Tirsdag 16. September kl. 04:51

Pelucchi snøt Degenkolb for Dunkerque-hattrick

Overraskende vinner på den siste etappen i 4 Jours De Dunkerque.

4 Jours De Dunkerque (2.HC)

Etappe: 1 - 4 Mai : Dunkerque - Coquelles / Cap Calaisis, 169.60 km
Etappe: 2 - 5 Mai : Berck sur Mer - Montreuil sur Mer, 180.20 km
Etappe: 3 - 6 Mai : Poperinge centre (B) - Poperinge Reningelst (B), 178.30 km
Etappe: 4 - 7 Mai : Gravelines / Petit-Fort Philippe - Cassel, 183.30 km
Etappe: 5 - 8 Mai : Béthune - Dunkerque, 176.10 km

Det ble en duell mellom 23-åringene John Degenkolb (Argos-Shimano) og Matteo Pelucchi (Europcar) på oppløpet av den siste etappen. Førstnevnte, som vant rittets to første etapper, så ut til å være på vei mot hattrick, men på de siste 50 meterne kom Pelucchi nærmere og nærmere.

Til slutt var det bare en centimeter som skilte de to ungguttene, i Pelucchis favør. Italieneren med fortid fra banesykling tok med det sin andre seier som profesjonell, i fjor vant han Clasica de Almeria.

Sammenlagt ble det ingen endringer og Jimmy Engoulvent (Suar-Sojasun) vant med det rittet foran Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step).

Resultater:

  1.  Matteo Pelucchi Europcar 03:54:51
  2.  John Degenkolb Argos-Shimano st.
  3.  Danilo Napolitano Acqua & Sapone st.
  4.  Adrien Petit Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  5.  Nacer Bouhanni Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  6.  Kenny Van Hummel Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  7.  Michael Van Staeyen Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  8.  Alessandro Bazzana Team Type 1 - SANOFI st.
  9.  Jean-pierre Drucker Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  10.  Baptiste Planckaert Landbouwkrediet - Euphony st.
  11.  Fabien Bacquet Big Mat - Auber 93 st.
  12.  Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  13.  Jean Luc Delpech Bretagne Schuller st.
  14.  Lloyd Mondory Ag2R - La Mondiale st.
  15.  Bert De Backer Argos-Shimano st.
  16.  Juan Pablo Forero Carreno Colombia - Coldeportes st.
  17.  Davy Commeijne Landbouwkrediet - Euphony st.
  18.  Andrew Fenn Omega Pharma - Quickstep st.
  19.  Sven Jodts Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  20.  Martin Elmiger Ag2R - La Mondiale st.
  21.  Zdenek Stybar Omega Pharma - Quickstep st.
  22.  Mathieu Drujon Big Mat - Auber 93 st.
  23.  Rob Ruijgh Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  24.  Jérome Pineau Omega Pharma - Quickstep st.
  25.  Claudio Corioni Acqua & Sapone st.
  26.  Bert De Waele Landbouwkrediet - Euphony st.
  27.  Morgan Kneisky Roubaix - Lille Métropole st.
  28.  Dimitri Le Boulch Big Mat - Auber 93 st.
  29.  Evert Verbist Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  30.  Tom Veelers Argos-Shimano st.
  31.  Remi Cusin Team Type 1 - SANOFI st.
  32.  Carlos Alberto Betancurt Gomez Acqua & Sapone st.
  33.  Kurt Hovelijnck Landbouwkrediet - Euphony st.
  34.  Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet - Euphony st.
  35.  Laurent Pichon Bretagne Schuller st.
  36.  Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  37.  Pierrick Fedrigo Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  38.  Steven Caethoven Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  39.  Renaud Dion Bretagne Schuller st.
  40.  Matthieu Boulo Roubaix - Lille Métropole st.
  41.  Romain Matheou Team Véranda Rideau-U st.
  42.  Gael Malacarne Bretagne Schuller st.
  43.  Kevyn Ista Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  44.  Marcello Pavarin Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  45.  Sebastien Delfosse Landbouwkrediet - Euphony st.
  46.  Arnaud Labbe Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  47.  Michal Olejnik Team Véranda Rideau-U st.
  48.  Romain Zingle Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  49.  Mathieu Claude Europcar st.
  50.  Anthony Delaplace Saur - Sojasun st.
  51.  Massimo Codol Acqua & Sapone st.
  52.  Anthony Colin Roubaix - Lille Métropole st.
  53.  Niki Terpstra Omega Pharma - Quickstep st.
  54.  Andriy Grivko Astana Pro Team st.
  55.  Dmitriy Fofonov Astana Pro Team st.
  56.  Tomasz Olejnik Team Véranda Rideau-U st.
  57.  Leonardo Fabio Duque Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  58.  Gert Steegmans Omega Pharma - Quickstep st.
  59.  Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun st.
  60.  Matthew Brammeier Omega Pharma - Quickstep st.
  61.  Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale st.
  62.  Kevin De Jonghe Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  63.  Gregory Habeaux Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  64.  Johan Mombaerts Big Mat - Auber 93 st.
  65.  Kasper Larsen Klostergaard Team Saxo Bank st.
  66.  Florian Vachon Bretagne Schuller st.
  67.  David Veilleux Europcar st.
  68.  Jurgen Van Goolen Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  69.  Steven Van Vooren Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  70.  Matthieu Sprick Argos-Shimano st.
  71.  Jacek Morajko Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  72.  Thomas Voeckler Europcar st.
  73.  Gaylord Cumont Team Véranda Rideau-U st.
  74.  Arnaud Gerard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  75.  Jean Marc Bideau Bretagne Schuller st.
  76.  Laszlo Bodrogi Team Type 1 - SANOFI st.
  77.  Roy Curvers Argos-Shimano st.
  78.  Matthieu Ladagnous Equipe Cycliste FDJ - BigMat 00:16
  79.  Jeremie Galland Saur - Sojasun st.
  80.  Christophe Laborie Saur - Sojasun st.
  81.  Roger Kluge Argos-Shimano st.
  82.  Julien Guay Roubaix - Lille Métropole 00:20
  83.  Victor Hugo Pena Colombia - Coldeportes 00:25
  84.  Anthony Roux Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  85.  Benoit Jarrier Team Véranda Rideau-U st.
  86.  Steven Tronet Big Mat - Auber 93 st.
  87.  Troels Ronning Vinther Team Saxo Bank 00:28
  88.  Martijn Verschoor Team Type 1 - SANOFI 00:30
  89.  Bert-jan Lindeman Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  90.  Armindo Fonseca Bretagne Schuller st.
  91.  Yevgeniy Nepomnyachshiy Astana Pro Team st.
  92.  Luis Felipe Laverde Jimenez Colombia - Coldeportes 00:34
  93.  Francesco Reda Acqua & Sapone st.
  94.  Anthony Geslin Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  95.  Julien Fouchard Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  96.  Nico Sijmens Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  97.  Juan Pablo Suarez Colombia - Coldeportes st.
  98.  Filippo Fortin Team Type 1 - SANOFI 00:36
  99.  Sébastien Minard Ag2R - La Mondiale st.
  100.  Fabio Taborre Acqua & Sapone st.
  101.  Carlos Julian Quintero Colombia - Coldeportes st.
  102.  Jan Ghyselinck Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  103.  Franck Vermeulen Team Véranda Rideau-U st.
  104.  Benoit Vaugrenard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  105.  Julien Antomarchi Team Type 1 - SANOFI st.
  106.  Patrick Gretsch Argos-Shimano st.
  107.  Franck Bouyer Europcar st.
  108.  Damien Gaudin Europcar st.
  109.  Iljo Keisse Omega Pharma - Quickstep st.
  110.  Jérôme Gilbert Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  111.  Christopher Juul-jensen Team Saxo Bank 00:40
  112.  Sébastien Chavanel Europcar 01:18
  113.  Rony Martias Saur - Sojasun 01:42
  114.  Wouter Mol Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 01:53
  115.  Pieter Vanspeybrouck Topsport Vlaanderen - Mercator 02:49
  116.  David Tanner Team Saxo Bank 02:52
  DNF  Guillaume Blot Bretagne Schuller 
  DNF  Dmitriy Muravyev Astana Pro Team 
  DNF  Dmitriy Gruzdev Astana Pro Team 
  DNF  Arnaud Molmy Team Véranda Rideau-U 
  DNF  Anthony Ravard Ag2R - La Mondiale 
  DNF  Sven Vandousselaere Topsport Vlaanderen - Mercator 
  DNF  Florian Le Corre Roubaix - Lille Métropole 
  DNF  Flavien Dassonville Big Mat - Auber 93 
  DNF  David Boucher Equipe Cycliste FDJ - BigMat 
  DNF  Aleksejs Saramotins Cofidis - Le Credit En Ligne 
  DNF  Guillaume Van Keirsbulck Omega Pharma - Quickstep 
  DNS  Anthony Charteau Europcar 
    
Sammenlagt:  
    
  1.  Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun 21:04:00
  2.  Zdenek Stybar Omega Pharma - Quickstep 00:42
  3.  John Degenkolb Argos-Shimano 00:45
  4.  Carlos Alberto Betancurt Gomez Acqua & Sapone 01:03
  5.  Thomas Voeckler Europcar 01:05
  6.  Pierrick Fedrigo Equipe Cycliste FDJ - BigMat 01:06
  7.  Jérome Pineau Omega Pharma - Quickstep 01:18
  8.  Laurent Pichon Bretagne Schuller 01:24
  9.  Rob Ruijgh Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 01:27
  10.  Martin Elmiger Ag2R - La Mondiale st.
  11.  Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet - Euphony 01:30
  12.  Florian Vachon Bretagne Schuller st.
  13.  Bert De Waele Landbouwkrediet - Euphony 01:37
  14.  Lloyd Mondory Ag2R - La Mondiale 01:43
  15.  Remi Cusin Team Type 1 - SANOFI st.
  16.  Gael Malacarne Bretagne Schuller 01:46
  17.  Davy Commeijne Landbouwkrediet - Euphony 01:49
  18.  Anthony Delaplace Saur - Sojasun 02:02
  19.  Sven Jodts Topsport Vlaanderen - Mercator 02:08
  20.  Dimitri Le Boulch Big Mat - Auber 93 st.
  21.  Damien Gaudin Europcar 02:50
  22.  Renaud Dion Bretagne Schuller 04:30
  23.  Jean Marc Bideau Bretagne Schuller st.
  24.  Marcello Pavarin Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  25.  Arnaud Gerard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  26.  Steven Tronet Big Mat - Auber 93 05:24
  27.  Anthony Roux Equipe Cycliste FDJ - BigMat 05:54
  28.  Romain Zingle Cofidis - Le Credit En Ligne 06:24
  29.  Kevyn Ista Accent.jobs – Willems Veranda’s 06:34
  30.  Leonardo Fabio Duque Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  31.  Arnaud Labbe Cofidis - Le Credit En Ligne 06:35
  32.  Andriy Grivko Astana Pro Team st.
  33.  Matthieu Sprick Argos-Shimano 06:36
  34.  Massimo Codol Acqua & Sapone st.
  35.  Gregory Habeaux Accent.jobs – Willems Veranda’s 06:37
  36.  Anthony Colin Roubaix - Lille Métropole st.
  37.  Dmitriy Fofonov Astana Pro Team st.
  38.  Jurgen Van Goolen Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  39.  Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen - Mercator 06:59
  40.  Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  41.  Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale st.
  42.  Steven Caethoven Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  43.  Kasper Larsen Klostergaard Team Saxo Bank st.
  44.  Armindo Fonseca Bretagne Schuller 07:05
  45.  Gert Steegmans Omega Pharma - Quickstep 07:10
  46.  Fabio Taborre Acqua & Sapone 07:13
  47.  Sebastien Delfosse Landbouwkrediet - Euphony 07:19
  48.  Nico Sijmens Cofidis - Le Credit En Ligne 07:29
  49.  Jeremie Galland Saur - Sojasun 07:42
  50.  Franck Bouyer Europcar 08:11
  51.  Sébastien Minard Ag2R - La Mondiale 08:15
  52.  Victor Hugo Pena Colombia - Coldeportes 09:08
  53.  David Tanner Team Saxo Bank 09:25
  54.  Morgan Kneisky Roubaix - Lille Métropole 11:19
  55.  Benoit Jarrier Team Véranda Rideau-U 13:03
  56.  Gaylord Cumont Team Véranda Rideau-U 13:18
  57.  Matthieu Boulo Roubaix - Lille Métropole 13:21
  58.  Tomasz Olejnik Team Véranda Rideau-U st.
  59.  Julien Guay Roubaix - Lille Métropole 13:25
  60.  Kenny Van Hummel Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 13:43
  61.  Mathieu Drujon Big Mat - Auber 93 st.
  62.  Juan Pablo Forero Carreno Colombia - Coldeportes st.
  63.  Jean-pierre Drucker Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  64.  Jean Luc Delpech Bretagne Schuller st.
  65.  Baptiste Planckaert Landbouwkrediet - Euphony st.
  66.  Laszlo Bodrogi Team Type 1 - SANOFI st.
  67.  Matthew Brammeier Omega Pharma - Quickstep st.
  68.  Anthony Geslin Equipe Cycliste FDJ - BigMat 13:55
  69.  Francesco Reda Acqua & Sapone st.
  70.  Benoit Vaugrenard Equipe Cycliste FDJ - BigMat 13:57
  71.  Matthieu Ladagnous Equipe Cycliste FDJ - BigMat 14:09
  72.  Julien Fouchard Cofidis - Le Credit En Ligne 14:17
  73.  Christopher Juul-jensen Team Saxo Bank 14:23
  74.  Bert-jan Lindeman Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 14:29
  75.  Roy Curvers Argos-Shimano 14:44
  76.  Claudio Corioni Acqua & Sapone 15:20
  77.  Alessandro Bazzana Team Type 1 - SANOFI 15:25
  78.  Luis Felipe Laverde Jimenez Colombia - Coldeportes 15:44
  79.  Fabien Bacquet Big Mat - Auber 93 15:46
  80.  Michal Olejnik Team Véranda Rideau-U 16:03
  81.  Danilo Napolitano Acqua & Sapone 16:24
  82.  Kurt Hovelijnck Landbouwkrediet - Euphony st.
  83.  Evert Verbist Accent.jobs – Willems Veranda’s 16:50
  84.  Niki Terpstra Omega Pharma - Quickstep 17:06
  85.  Bert De Backer Argos-Shimano 18:28
  86.  Pieter Vanspeybrouck Topsport Vlaanderen - Mercator 18:37
  87.  Christophe Laborie Saur - Sojasun 18:44
  88.  Steven Van Vooren Topsport Vlaanderen - Mercator 19:00
  89.  Andrew Fenn Omega Pharma - Quickstep 19:21
  90.  Romain Matheou Team Véranda Rideau-U 20:12
  91.  Troels Ronning Vinther Team Saxo Bank st.
  92.  Michael Van Staeyen Topsport Vlaanderen - Mercator 20:22
  93.  Johan Mombaerts Big Mat - Auber 93 20:33
  94.  Martijn Verschoor Team Type 1 - SANOFI 20:42
  95.  Tom Veelers Argos-Shimano 20:54
  96.  Adrien Petit Cofidis - Le Credit En Ligne 21:21
  97.  Sébastien Chavanel Europcar 21:35
  98.  Mathieu Claude Europcar 22:35
  99.  Iljo Keisse Omega Pharma - Quickstep 22:49
  100.  Jérôme Gilbert Accent.jobs – Willems Veranda’s 22:50
  101.  David Veilleux Europcar 22:59
  102.  Julien Antomarchi Team Type 1 - SANOFI 23:24
  103.  Jan Ghyselinck Cofidis - Le Credit En Ligne 23:30
  104.  Patrick Gretsch Argos-Shimano 24:45
  105.  Matteo Pelucchi Europcar 28:47
  106.  Rony Martias Saur - Sojasun 29:55
  107.  Carlos Julian Quintero Colombia - Coldeportes 31:41
  108.  Nacer Bouhanni Equipe Cycliste FDJ - BigMat 35:17
  109.  Wouter Mol Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 35:47
  110.  Jacek Morajko Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 36:44
  111.  Filippo Fortin Team Type 1 - SANOFI 36:50
  112.  Kevin De Jonghe Topsport Vlaanderen - Mercator 39:43
  113.  Roger Kluge Argos-Shimano 40:14
  114.  Juan Pablo Suarez Colombia - Coldeportes 40:17
  115.  Franck Vermeulen Team Véranda Rideau-U 40:58
  116.  Yevgeniy Nepomnyachshiy Astana Pro Team 43:56

Hentet fra Wielerland.nl.