Torsdag 21. August kl. 19:59

Arkivfoto: Tim de Waele/OPQS

Seiret for første gang på landeveien

Zdenek Stybar er i vinden i Frankrike.

4 Jours De Dunkerque (2.HC)

Etappe: 1 - 4 Mai : Dunkerque - Coquelles / Cap Calaisis, 169.60 km
Etappe: 2 - 5 Mai : Berck sur Mer - Montreuil sur Mer, 180.20 km
Etappe: 3 - 6 Mai : Poperinge centre (B) - Poperinge Reningelst (B), 178.30 km
Etappe: 4 - 7 Mai : Gravelines / Petit-Fort Philippe - Cassel, 183.30 km
Etappe: 5 - 8 Mai : Béthune - Dunkerque, 176.10 km

Det ble tsjekkisk seier på 4.etappe i 4 Jours de Dunkerque, da Zdenek Stybar kom i ensom majestet til mål i dag. 

Den doble cyclocross-verdensmesteren angrep tetgruppen med få kilometer igjen i en slak brosteinsbakke og holdt unna med god margin. Stybar tok med det sin første seier på landeveien.

Jimmy Enhoulvent (Saur-Sojasun) beholdt ledelsen i sammendraget etter strålende innsats av lagkamerat Anthony Delplace. De to kom til mål sammen 50 sekunder bak Stybar, og leder med det med 43 sekunder på Omega Pharma-rytteren foran morgendagens siste etappe.

Resultater:

  1.  Zdenek Stybar Omega Pharma - Quickstep 04:38:27
  2.  Carlos Alberto Betancurt Gomez Acqua & Sapone 00:10
  3.  Thomas Voeckler Europcar 00:15
  4.  Martin Elmiger Ag2R - La Mondiale st.
  5.  Laurent Pichon Bretagne Schuller st.
  6.  Pierrick Fedrigo Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  7.  Jérome Pineau Omega Pharma - Quickstep st.
  8.  Rob Ruijgh Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  9.  John Degenkolb Argos-Shimano st.
  10.  Davy Commeijne Landbouwkrediet - Euphony st.
  11.  Florian Vachon Bretagne Schuller 00:18
  12.  Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet - Euphony st.
  13.  Bert De Waele Landbouwkrediet - Euphony 00:25
  14.  Dimitri Le Boulch Big Mat - Auber 93 00:34
  15.  Gael Malacarne Bretagne Schuller st.
  16.  Remi Cusin Team Type 1 - SANOFI st.
  17.  Sven Jodts Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  18.  Lloyd Mondory Ag2R - La Mondiale st.
  19.  Anthony Delaplace Saur - Sojasun 00:50
  20.  Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun st.
  21.  Damien Gaudin Europcar 01:18
  22.  Marcello Pavarin Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 03:18
  23.  Arnaud Gerard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  24.  Jean Marc Bideau Bretagne Schuller st.
  25.  Dmitriy Gruzdev Astana Pro Team st.
  26.  Renaud Dion Bretagne Schuller st.
  27.  Steven Tronet Big Mat - Auber 93 03:50
  28.  Anthony Roux Equipe Cycliste FDJ - BigMat 03:55
  29.  Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale 05:25
  30.  Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  31.  Sebastien Delfosse Landbouwkrediet - Euphony st.
  32.  Kurt Hovelijnck Landbouwkrediet - Euphony st.
  33.  Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  34.  Arnaud Labbe Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  35.  Andriy Grivko Astana Pro Team st.
  36.  Romain Zingle Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  37.  Leonardo Fabio Duque Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  38.  Matthieu Sprick Argos-Shimano st.
  39.  Armindo Fonseca Bretagne Schuller st.
  40.  Johan Mombaerts Big Mat - Auber 93 st.
  41.  Dmitriy Fofonov Astana Pro Team st.
  42.  Jurgen Van Goolen Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  43.  Kasper Larsen Klostergaard Team Saxo Bank st.
  44.  Anthony Colin Roubaix - Lille Métropole st.
  45.  David Tanner Team Saxo Bank st.
  46.  Nico Sijmens Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  47.  Franck Bouyer Europcar st.
  48.  Dmitriy Muravyev Astana Pro Team st.
  49.  Victor Hugo Pena Colombia - Coldeportes st.
  50.  Morgan Kneisky Roubaix - Lille Métropole st.
  51.  Steven Caethoven Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  52.  Sébastien Minard Ag2R - La Mondiale st.
  53.  Kevyn Ista Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  54.  Gert Steegmans Omega Pharma - Quickstep st.
  55.  Massimo Codol Acqua & Sapone st.
  56.  Gregory Habeaux Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  57.  Fabio Taborre Acqua & Sapone st.
  58.  Jeremie Galland Saur - Sojasun 06:17
  59.  Anthony Charteau Europcar st.
  60.  Arnaud Molmy Team Véranda Rideau-U 07:20
    
Sammenlagt:  
    
  1.  Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun 17:09:09
  2.  Zdenek Stybar Omega Pharma - Quickstep 00:43
  3.  John Degenkolb Argos-Shimano 00:51
  4.  Carlos Alberto Betancurt Gomez Acqua & Sapone 01:03
  5.  Pierrick Fedrigo Equipe Cycliste FDJ - BigMat 01:06
  6.  Thomas Voeckler Europcar 01:07
  7.  Jérome Pineau Omega Pharma - Quickstep 01:08
  8.  Rob Ruijgh Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team 01:27
  9.  Martin Elmiger Ag2R - La Mondiale st.
  10.  Laurent Pichon Bretagne Schuller st.
  11.  Egidijus Juodvalkis Landbouwkrediet - Euphony 01:30
  12.  Florian Vachon Bretagne Schuller st.
  13.  Bert De Waele Landbouwkrediet - Euphony 01:37
  14.  Lloyd Mondory Ag2R - La Mondiale 01:43
  15.  Remi Cusin Team Type 1 - SANOFI st.
  16.  Gael Malacarne Bretagne Schuller 01:46
  17.  Davy Commeijne Landbouwkrediet - Euphony 01:49
  18.  Anthony Delaplace Saur - Sojasun 02:02
  19.  Sven Jodts Topsport Vlaanderen - Mercator 02:08
  20.  Dimitri Le Boulch Big Mat - Auber 93 st.
  21.  Damien Gaudin Europcar 02:14
  22.  Jean Marc Bideau Bretagne Schuller 04:30
  23.  Renaud Dion Bretagne Schuller st.
  24.  Marcello Pavarin Vacansoleil - DCM Pro Cycling Team st.
  25.  Arnaud Gerard Equipe Cycliste FDJ - BigMat st.
  26.  Steven Tronet Big Mat - Auber 93 04:59
  27.  Anthony Roux Equipe Cycliste FDJ - BigMat 05:29
  28.  Romain Zingle Cofidis - Le Credit En Ligne 06:24
  29.  Kevyn Ista Accent.jobs – Willems Veranda’s 06:34
  30.  Leonardo Fabio Duque Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  31.  Andriy Grivko Astana Pro Team 06:35
  32.  Arnaud Labbe Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  33.  Armindo Fonseca Bretagne Schuller st.
  34.  Matthieu Sprick Argos-Shimano 06:36
  35.  Massimo Codol Acqua & Sapone st.
  36.  David Tanner Team Saxo Bank 06:37
  37.  Gregory Habeaux Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  38.  Anthony Colin Roubaix - Lille Métropole st.
  39.  Dmitriy Fofonov Astana Pro Team st.
  40.  Fabio Taborre Acqua & Sapone st.
  41.  Jurgen Van Goolen Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  42.  Dmitriy Muravyev Astana Pro Team 06:57
  43.  Tom Van Asbroeck Topsport Vlaanderen - Mercator 06:59
  44.  Kristof Goddaert Ag2R - La Mondiale st.
  45.  Zico Waeytens Topsport Vlaanderen - Mercator st.
  46.  Steven Caethoven Accent.jobs – Willems Veranda’s st.
  47.  Kasper Larsen Klostergaard Team Saxo Bank st.
  48.  Sebastien Delfosse Landbouwkrediet - Euphony st.
  49.  Nico Sijmens Cofidis - Le Credit En Ligne st.
  50.  Gert Steegmans Omega Pharma - Quickstep 07:10
  51.  Jeremie Galland Saur - Sojasun 07:26
  52.  Franck Bouyer Europcar 07:35
  53.  Sébastien Minard Ag2R - La Mondiale 07:39
  54.  Victor Hugo Pena Colombia - Coldeportes 08:43
  55.  Arnaud Molmy Team Véranda Rideau-U 08:54
  56.  Morgan Kneisky Roubaix - Lille Métropole 11:19
  57.  Dmitriy Gruzdev Astana Pro Team 12:10
  58.  Kurt Hovelijnck Landbouwkrediet - Euphony 16:24
  59.  Johan Mombaerts Big Mat - Auber 93 20:33
  60.  Anthony Charteau Europcar 20:41

Hentet fra Wielerland.no.