Datoer for Norges cup 2019 er satt

Foto: Karstein Vabø

Norges sykkelforbund har lagt ut datoer for fem Norges cup ritt i 2019. Arrangør er imidlertid ikke offentliggjort enda, bortsett fra at det kan se ut som Sandnes Sykkelklubb skal arrangere et av dem 14. til 15.september.

Øvrige datoer NC 2019 er:

NC 1: 28.april

NC 2: 16 juni

NC 3: 4-7 juli

NC 4: 4. august

NC 5: 15. September: Sandnes (i følge hjemmeside Sandnes Sykkelklubb)

Her er NCF sluttranking resultater for 2018:

Resultatetene bygger på 4 Norges Cup: NC1 Skien, NC 2 Sandnes, NC 3 Gylne Gutuer og NC 4 Uno-X Tour de Hallingdal (NC 5, Bærum/Spikkestad ble avlyst)

1AudunGautestadBergen CKM-jr1557
2Sindre HvesserBreinBærum OCKM-jr1465
3DennisGråsvoldGrenland SKM-jr1217
4VegardStokkeGlåmdal SKM-jr1109
5ErlendLitlereBergen CKM-jr1086
6Sakarias KollerLølandRingerike SKM-jr986
7AleksanderHalvorsenKristiansands CKM-jr983
8TobiasHalvorsenKristiansands CKM-jr894
9MartinTjøttaBærum OCKM-jr768
10SørenWærenskjoldRingerike SKM-jr708
11JoakimFrafjordSandnes SykleklubbM-jr673
12MagnusBrynsrudSK Rye sykkelM-jr660
13AndreHeggøRingerike SKM-jr645
14MathiasSkrettebergRingerike SKM-jr640
15BendikGjøsHorten og Omegn’s CykleklubbM-jr580
16TordGudmestadStavanger SKM-jr564
17AndreasHatlestadRingerike SKM-jr546
18TomasSundlisæterGauldal SKM-jr539
19ChristianBergsjøTønsberg CKM-jr484
20PrebenSyversenGrenland SKM-jr480
21Håkon NoreBjerkvikålesund og Omegn CKM-jr431
22MarcusKorsnesBærum OCKM-jr416
23Ludvig FischerAasheimSK Rye sykkelM-jr383
24DanielårnesKristiansands CKM-jr359
25Peder DahlStrandTVKM-jr333
26Tobias TraaeTorsnesBergen CKM-jr329
27Hugo OlovHarnæsSK Rye sykkelM-jr322
28VemundøversjøenBærum OCKM-jr321
29SimenOlsenOttestad IL SykkelM-jr253
30VegardLøvdalGlåmdal SKM-jr233
31MagnusKulsetRingerike SKM-jr228
32ådneHolterLillehammer CKM-jr222
33Kasper SteenEnstadHorten og Omegn’s CykleklubbM-jr204
34ChristofferStigsrudRingerike SKM-jr195
35Martin LagesenJensenGauldal SKM-jr188
36Fredrik GjestelandFinnesandSandnes SykleklubbM-jr187
37EliasHellestøSandnes SykleklubbM-jr185
37Erling HornSvennevikGlåmdal SKM-jr185
39Fredrik WaldowBjordalStavanger SKM-jr182
40VetleVemøyTVKM-jr181
41KristianBadeBærum OCKM-jr177
42HermanHofstadåsane CKM-jr170
42AmundHaakonsenSandnes SykleklubbM-jr170
44SebastianBruhnGlåmdal SKM-jr161
45Ludvik AspelundHolstadLillehammer CKM-jr160
46Simon AspelundHolstadKristiansands CKM-jr157
47Emil JørgensenRamstadBærum OCKM-jr151
48OlaHellebergFiskum ILM-jr145
49Martin LundSjøenGlåmdal SKM-jr143
50Håvard AarøMaulandBergen CKM-jr119
50SimonEspeGrenland SKM-jr119
52SebastianMelandNordhordland SKM-jr105
53ErikBomanStord SKM-jr94
54Erik AndreLierKristiansands CKM-jr92
55Haakon GullaksenAasKristiansands CKM-jr84
56Johannes BorudAndresenSK Rye sykkelM-jr81
57Magnus BjerkestrandEidRingerike SKM-jr78
58MathiasHoftaniskaGlåmdal SKM-jr77
59Lars ErikJacobsenOttestad IL SykkelM-jr74
59JonasHaugenGrenland SKM-jr74
61MariusChristoffersenGlåmdal SKM-jr66
62KennethBerglundOttestad IL SykkelM-jr62
63Adrian EideDalheimBodø CKM-jr46
64EvenOlsenLillehammer CKM-jr45
65Sivert DørumLangerudRingerike SKM-jr44
66Hans MagnusDahlslettGlåmdal SKM-jr43
67Preben JenssenMatbergIL Stjørdals-BlinkM-jr40
68Halvor WiikPedersenSoon CKM-jr37
69Sander MyhreSaugeGlåmdal SKM-jr31
69MartinLunderStavanger SKM-jr31
69TobiasUglandRaufoss & Gjøvik SKM-jr31
72Sondre PederKristensenHorten og Omegn’s CykleklubbM-jr28
73Henrik TesloFjellheimGlåmdal SKM-jr27
74SivertSvardalBingsfoss SKM-jr20
75Christian FrøylandFossIF FrøyM-jr17
76KristianKvernbråtenTVKM-jr16
76Elias SkarsemTangvikGauldal SKM-jr16
78Jørgen VingenEkrenGauldal SKM-jr10
79VebjørnKrogsæterCK SotraM-jr5
1AmalieLutroStavanger SKK-jr1670
2Thale KiellandBjerkBærum OCKK-jr1450
3Mari HoleMohrStavanger SKK-jr1140
4Pernille LarsenFeldmannStavanger SKK-jr930
5HeidiIndergårdMolde CKK-jr852
6Elise MarieOlsenHalden CKK-jr840
6Mia BUtneåsane CKK-jr840
6Natalie IreneMidtsveenRingerike SKK-jr840
9KjerstiKorsæthLillehammer CKK-jr810
10SiljeMathisenHalden CKK-jr600
11HeddaKristiansenCK NittedalK-jr592
12Oda MarandonMonsenDalane SKK-jr510
13Hennie RosalieEngebretsenHorten og Omegn’s CykleklubbK-jr444
14Victoria ValenHafsmoStord SKK-jr390
15TirilJørgensenGrenland SKK-jr300
16MartineGjøsHorten og Omegn’s CykleklubbK-jr270
17JuliaKjærstadBærum OCKK-jr240
18KayeVillacarilloEidfjord ILK-jr210
18WilmaOlaussonGiro Cycle TeamK-jr210
1OlavHjemsæterGlåmdal SKMU23763
2Jonas IversbyHvidebergFredrikstad SKMU23587
3Håkon LunderAalrustAsker CKMU23483
4KristofferMadsenBergen CKMU23459
5EirikLunderStavanger SKMU23427
6AndreasLeknessundRingerike SKMU23420
7Martin BuggeUrianstadStavanger SKMU23402
8Torbjørn AndreRøedAsker CKMU23393
9PerStrømsethLillehammer CKMU23349
10IdarAndersenGauldal SKMU23330
11DanielEkløfRingerike SKMU23294
12HenrikSchwalbStavanger SKMU23284
13AndreasStaune-MittetLillehammer CKMU23278
14SyverWærstedGrenland SKMU23270
15Martin AlexanderFatnesSandnes SykleklubbMU23266
16Aksel FischerAasheimSK Rye sykkelMU23258
17AndreSotbergTVKMU23254
18IverSkaarsethLillehammer CKMU23244
19øyvind BrekkeFløttenRingerike SKMU23235
20Ludvik AspelundHolstadLillehammer CKMU23216
21Johan Andreas HoleMohrSandnes SykleklubbMU23213
22GunnarSteinslandKristiansands CKMU23196
23FredrikDversnesSandnes SykleklubbMU23180
24VebjørnRønningGlåmdal SKMU23176
25Sondre AnderssonSvensliGauldal SKMU23174
26Tore Andre AaseVabøRingerike SKMU23163
27KristjanOsalandSandnes SykleklubbMU23150
28SondreMidtsveenRingerike SKMU23141
29LarsSAUGSTADRingerike SKMU23132
30Jørgen StrømstadSundeIK HeroMU23120
31August SørlieNerlandRingerike SKMU23115
32EirikPettersenLillehammer CKMU23111
33Rasmus BørsetWestadLillehammer CKMU23102
34AntonTunsetTVKMU2399
35EvenFløystadKristiansands CKMU2397
36AlexanderSterk-HansenKristiansands CKMU2391
37MarkusWaageStavanger SKMU2384
38Bjørn HelgeSandbergGauldal SKMU2377
39RunarSekseLillehammer CKMU2364
40KristianKlevjerGlåmdal SKMU2363
41AndreDregeLillehammer CKMU2358
41MathiasSUNDQUISTIK HeroMU2358
43Aleksander AndersenSkjelbredAsker CKMU2357
44Joakim HortenBakkenTVKMU2352
45Hans Kristian HaademRudlandLillehammer CKMU2346
46Thomas S.OgnedalStavanger SKMU2344
47Karl JonasTronstadBergen CKMU2343
48Ole MartinTjønnelandFørde CKMU2340
48JørgenChristoffersenFredrikstad SKMU2340
50Stein-ErikERIKSENBærum OCKMU2338
50Filip IversbyHvidebergFredrikstad SKMU2338
52PetterFagerhaugLillehammer CKMU2336
53Jonas MelbyBråtenRingerike SKMU2333
54ChristofferEllingsenSandnes SykleklubbMU2332
55Simen NordahlSVENDSENSandefjord SKMU2331
55ErlendBlikraStavanger SKMU2331
57AudunHaugenGlåmdal SKMU2329
58Tor ArneGiljeSandnes SykleklubbMU2328
58Mikal DyngelandVikRingerike SKMU2328
60BrageAulstadLillehammer CKMU2326
60JoakimKjemhusSandnes SykleklubbMU2326
62SindreKULSETRingerike SKMU2325
62Amund KirkebøenHusomLillehammer CKMU2325
64ÅdneIhleGlåmdal SKMU2324
64Erik NordsaeterRESELLLillehammer CKMU2324
66VidarVikestadIL SverreMU2323
67VictorKøhlerGrimstad SKMU2322
68MartinVANGENRingerike SKMU2320
69Emil ImsSvendsbySandnes SykleklubbMU2319
70NicolaiKjærstadBærum OCKMU2318
71PetterSørensenFredrikstad SKMU2316
72ErikYslandGauldal SKMU2315
73Carl-MartinSandvoldLillehammer CKMU2312
73Torbjørn AlexanderHejmanIK HeroMU2312
75Lars MortenVeimoGlåmdal SKMU2310
76TorjusSleenTønsberg CKMU239
77EirikSætra-PedersenKristiansands CKMU238
78Erik GelleinHalvorsenSandefjord SKMU234
1IngvildGåskjennHorten og Omegn’s CKKU231419
2Hedda WallstrømJohansenGrenland SKKU23678
3Mie BjørndalOttestadUllevål SKKU23552
4Hedda SkogesalSamsingAsker CKKU23492
5Ann HelenOlsenHalden CKKU23312
6IngvildTangenGrimstad SKKU23273
7Emelie RøeUtvikBergen CKKU23267
8HeleneHOLTEGrenland SKKU23250
9Stine MarieSnortheimCK VictoriaKU23209
10FridaKnutssonTeam Ormsalva-BianchiKU23180
11Hanna SalminenKlæboeCK VictoriaKU23161
12Martine BjerkeSundbyIF FrøyKU23104
13MartineOpsahlIF FrøyKU2385
14AndreaTerjesenBryne CKKU2372
15Julie KristinaFatnesGrimstad SKKU2366
16Hanna SalminenKlæboeCK VictoriaKU2342
17MalinEriksenCK VictoriaKU2337
18SiljeBrollBergen CKKU230
1KristianAasvoldTVKM-Sr1647
2MarkusHoelgaardSandnes SykleklubbM-Sr1439
3JonasAbrahamsenGrenland SKM-Sr1183
4Kristoffer YlvenWestgaardAsker CKM-Sr1005
5TorsteinTræenRingerike SKM-Sr940
6OlavHjemsæterGlåmdal SKM-Sr763
7øivindLukkedalVaranger SportsklubbM-Sr742
8HermanDahlKristiansands CKM-Sr600
9Jonas IversbyHvidebergFredrikstad SKM-Sr587
10KristianKULSETRingerike SKM-Sr565
11JonasELLINGSENTVKM-Sr555
12FrederikWilmannIK HeroM-Sr529
13MariusBlålidSandefjord SKM-Sr499
14Håkon LunderAalrustAsker CKM-Sr483
15KristofferMadsenBergen CKM-Sr459
16EirikLunderStavanger SKM-Sr427
17AndreasLeknessundRingerike SKM-Sr420
18Martin BuggeUrianstadStavanger SKM-Sr402
19Torbjørn AndreRøedAsker CKM-Sr393
20KristianKlevgårdTVKM-Sr383
21Trond HåkonTrondsenUllensaker CKM-Sr379
22VebjørnHordnesTVKM-Sr368
23Sindre BjerkestrandHaugsværIK HeroM-Sr360
24MariusSyltaBergen CKM-Sr356
25PerStrømsethLillehammer CKM-Sr349
26IdarAndersenGauldal SKM-Sr330
27DanielEkløfRingerike SKM-Sr294
28HenrikSchwalbStavanger SKM-Sr284
29AndreasStaune-MittetLillehammer CKM-Sr278
30EirikWendelborgAsker CKM-Sr274
31SyverWærstedGrenland SKM-Sr270
32Martin AlexanderFatnesSandnes SykleklubbM-Sr266
33Aksel FischerAasheimSK Rye sykkelM-Sr258
34AndreSotbergTVKM-Sr254
34FredrikLudvigssonCK HVR16M-Sr254
36IverSkaarsethLillehammer CKM-Sr244
37øyvind BrekkeFløttenRingerike SKM-Sr235
38Ken-LeviEikelandSandefjord SKM-Sr222
39Ludvik AspelundHolstadLillehammer CKM-Sr216
40Johan Andreas HoleMohrSandnes SykleklubbM-Sr213
41GunnarSteinslandKristiansands CKM-Sr196
42PerEskelandGjerstad IL SykkelgruppeM-Sr188
43FredrikDversnesSandnes SykleklubbM-Sr180
44Asbjørn SlagternFjellvågAsker CKM-Sr179
45VebjørnRønningGlåmdal SKM-Sr176
46Sondre AnderssonSvensliGauldal SKM-Sr174
46JoneEllingsenSandnes SykleklubbM-Sr174
48Tore Andre AaseVabøRingerike SKM-Sr163
49AndersSKAARSETHLillehammer CKM-Sr156
50KristjanOsalandSandnes SykleklubbM-Sr150
51SondreMidtsveenRingerike SKM-Sr141
52LarsSAUGSTADRingerike SKM-Sr132
53Eirik OskariHalvorsenBygdø ILM-Sr131
54AsbjørnMadsstuenBygdø ILM-Sr123
55ChristianFoynBygdø ILM-Sr121
56VidarMehlRaufoss & Gjøvik SKM-Sr120
56Jørgen StrømstadSundeIK HeroM-Sr120
58August SørlieNerlandRingerike SKM-Sr115
59EirikPettersenLillehammer CKM-Sr111
60Per KristianKirkhusSandefjord SKM-Sr110
61øyvind HeibergSundbyBærum OCKM-Sr103
61BjarneNilsenAsker CKM-Sr103
63Rasmus BørsetWestadLillehammer CKM-Sr102
64Andre RahdBekkenAsker CKM-Sr99
64AntonTunsetTVKM-Sr99
66EvenFløystadKristiansands CKM-Sr97
67Jon SæveråsBreivoldBygdø ILM-Sr91
67AlexanderSterk-HansenKristiansands CKM-Sr91
69MehariTesfatsionSteinkjer CKM-Sr88
70MarkusWaageStavanger SKM-Sr84
71EvenRegeSandnes SykleklubbM-Sr83
72JoachimHåvenLunderseter ILM-Sr80
73Bjørn HelgeSandbergGauldal SKM-Sr77
74ThomasRemIK HeroM-Sr72
75JonasOrsetIK HeroM-Sr66
76RunarSekseLillehammer CKM-Sr64
77KristianKlevjerGlåmdal SKM-Sr63
78AndreasVangstadKristiansands CKM-Sr60
79AndreDregeLillehammer CKM-Sr58
79JonasHjorthIK HeroM-Sr58
79MathiasSUNDQUISTIK HeroM-Sr58
82Aleksander AndersenSkjelbredAsker CKM-Sr57
83Joakim HortenBakkenTVKM-Sr52
84Jonas BoyeHansenSK Rye sykkelM-Sr50
85Hans Kristian HaademRudlandLillehammer CKM-Sr46
86Ole EmilAndersen M-Sr45
87Thomas S.OgnedalStavanger SKM-Sr44
88Karl JonasTronstadBergen CKM-Sr43
88JørnFjeldavlieGrenland SKM-Sr43
90AndersOddliOrkla CKM-Sr41
91Ole MartinTjønnelandFørde CKM-Sr40
91JørgenChristoffersenFredrikstad SKM-Sr40
91EirikBRULANDBygdø ILM-Sr40
94Kjetil JohansenAmundrudAsker CKM-Sr39
95Stein-ErikERIKSENBærum OCKM-Sr38
95Filip IversbyHvidebergFredrikstad SKM-Sr38
97Christian ErevikRiiseStavanger SKM-Sr37
98PetterFagerhaugLillehammer CKM-Sr36
99Jonas MelbyBråtenRingerike SKM-Sr33
100ChristofferEllingsenSandnes SykleklubbM-Sr32
100KnutSandeAsker CKM-Sr32
100LouisBendixenTeam CoopM-Sr32
103Simen NordahlSVENDSENSandefjord SKM-Sr31
103ErlendBlikraStavanger SKM-Sr31
105Hans-ArneKvingedalStavanger SKM-Sr30
106MagnusDRIVENESBygdø ILM-Sr29
106AndreasErlandKristiansands CKM-Sr29
106AudunHaugenGlåmdal SKM-Sr29
106KristerHagenStavanger SKM-Sr29
110Tor ArneGiljeSandnes SykleklubbM-Sr28
110Mikal DyngelandVikRingerike SKM-Sr28
112Hans Tore EbeltoftAndersenLund CKM-Sr27
113BrageAulstadLillehammer CKM-Sr26
113JoakimKjemhusSandnes SykleklubbM-Sr26
115MariusAasvangBærum OCKM-Sr25
115SindreKULSETRingerike SKM-Sr25
115Amund KirkebøenHusomLillehammer CKM-Sr25
118ÅdneIhleGlåmdal SKM-Sr24
118VetleLundeBergen CKM-Sr24
118Andreas LeanderHarveySandnes SykleklubbM-Sr24
118Erik NordsaeterRESELLLillehammer CKM-Sr24
122VidarVikestadIL SverreM-Sr23
122SimonAndrupFredrikstad SKM-Sr23
124VictorKøhlerGrimstad SKM-Sr22
124Henrik LunderAalrustAsker CKM-Sr22
126KristianTjønnelandFørde CKM-Sr21
126Alexander MoeLundgreenRingerike SKM-Sr21
128MartinVANGENRingerike SKM-Sr20
128Dan ErikHansenVaranger SportsklubbM-Sr20
128Bjørnar VevatneøverlandBergen CKM-Sr20
131Emil ImsSvendsbøSandnes SykleklubbM-Sr19
132NicolaiKjærstadBærum OCKM-Sr18
133RogerSekkenesCK VictoriaM-Sr17
134PetterSørensenFredrikstad SKM-Sr16
135ErikYslandGauldal SKM-Sr15
135EirikDANIELSENGrimstad SKM-Sr15
137BredeHøygiltGjerstad IL SykkelgruppeM-Sr14
138Carl-MartinSandvoldLillehammer CKM-Sr12
138Torbjørn AlexanderHejmanIK HeroM-Sr12
140Christer NygårdDaleBergen CKM-Sr11
140KennethBredesen M-Sr11
142Lars MortenVeimoGlåmdal SKM-Sr10
143TorjusSleenTønsberg CKM-Sr9
143MartinLjoestadSK Rye sykkelM-Sr9
145EirikSætra-PedersenKristiansands CKM-Sr8
146Per ArvidGimreSandnes SykleklubbM-Sr7
147Jens ErikBjørlinIF FrøyM-Sr6
148JohanBakkenSandefjord SKM-Sr5
149Erik GelleinHalvorsenSandefjord SKM-Sr4
150AndersFarestveitTasta & omegn sykkelklubbM-Sr2
1IngridMoeBergen CKK-Sr1990
2Line MarieGulliksenBærum OCKK-Sr1595
3IngvildGåskjennHorten og Omegn’s CykleklubbK-Sr1419
4StineBorgliCK VictoriaK-Sr1244
5VibekeLystadGrimstad SKK-Sr1169
6Caroline ThorvikOlsenBergen CKK-Sr1080
7KarinaBirkenesBergen CKK-Sr908
8IngvildBrattekleivGrimstad SKK-Sr886
9TheaThorsenRingerike SKK-Sr792
10BirgitteRavndalGrimstad SKK-Sr749
11IngridLorvikCK VictoriaK-Sr739
12Hedda WallstrømJohansenGrenland SKK-Sr678
13MartineFonCK VictoriaK-Sr667
14Kristin LucieFalckSK Rye sykkelK-Sr586
15Mie BjørndalOttestadUllevål SKK-Sr552
16Hedda SkogesalSamsingAsker CKK-Sr492
17Camilla SHornemanCK VictoriaK-Sr481
18Hildegunn GjertrudHovdenakNesset CKK-Sr420
19JulieSolvangGrimstad SKK-Sr402
20MariBERGENDAHLCK VictoriaK-Sr392
21MargretheKjeøyCK VictoriaK-Sr384
22TineThomasliCK VictoriaK-Sr347
23LindaWoldIF FrøyK-Sr330
24MarieFlataasCK VictoriaK-Sr318
25Ann HelenOlsenHalden CKK-Sr312
26ThrudeNatholmenSandefjord SKK-Sr292
27IngvildTangenGrimstad SKK-Sr273
28Emelie RøeUtvikBergen CKK-Sr267
29HeleneHOLTEGrenland SKK-Sr250
30MirijamKjøraasCK VictoriaK-Sr249
31MeretheGabrielsenGrimstad SKK-Sr216
32Stine MarieSnortheimCK VictoriaK-Sr209
33MetteKarlsenDalane SKK-Sr196
34Astrid HelenNjærheimSandnes SykleklubbK-Sr180
34FridaKnutssonTeam Ormsalva-BianchiK-Sr180
36MalinJohansenIF FrøyK-Sr174
37KirstiRuudIF FrøyK-Sr162
38Hanna SalminenKlæboeCK VictoriaK-Sr161
39Martine BjerkeSundbyIF FrøyK-Sr104
39KarianneKanebogCK VictoriaK-Sr104
41Turid HageliaKorshavnGjerstad IL SykkelgruppeK-Sr99
42MonicaHollerIF FrøyK-Sr96
43MonicaStorhaugSykkelridderne SK OsloK-Sr90
43VitaHeineBergen CKK-Sr90
45MartineOpsahlIF FrøyK-Sr85
46MaikenTømtaHurdal IL SykkelK-Sr78
47TrineHansenIF FrøyK-Sr74
48AndreaTerjesenBryne CKK-Sr72
48KirstiKOLSETHIF FrøyK-Sr72
50Julie KristinaFatnesGrimstad SKK-Sr66
50GeritPfuhlTromsø CKK-Sr66
52Christina BusHolthBærum OCKK-Sr53
53Hanna SalminenKlæboeCK VictoriaK-Sr42
54MalinEriksenCK VictoriaK-Sr37
55Ailin BøienHemNanset IF – SykkelK-Sr35
55EmmaSKJERSTADCK NittedalK-Sr35
57Karoline RøsteOmdahlRaufoss & Gjøvik SKK-Sr33
X